Wolontariat: Inauguracja Akademii Przyszłości

22 października 2014 r. mury Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego po raz kolejny odwiedzili mali studenci, podopieczni Akademii Przyszłości w Bydgoszczy. Współpraca Uniwersytetu z Programem zaowocowała rakietami kosmicznymi i uśmiechem na twarzach dzieci.

Inauguracja Akademii na Uniwersytecie, to jedno z najważniejszych wydarzeń całego Programu. To pierwszy moment, w którym dziecko wkracza w dotychczas niedostępny dla niego świat. Dostaje sygnał – od dziś jesteś naszym oczkiem w głowie, jesteś najważniejsze.

W Sali Koncertowej Copernicanum UKW dzieci otrzymały Indeksy Sukcesów z rąk Prorektora ds. Dydaktycznych i Jakości Kształcenia, prof. Mariusza Zawodniaka. Właśnie do tych niewielkich książeczek wolontariusze-tutorzy będą wpisywali ich osiągnięcia po każdych zajęciach w trakcie roku szkolnego. Tym samym wzmocnią wiarę dzieci w siebie, sprawią, że staną się one bardziej samodzielne i będą chciały wygrywać w szkole i w życiu.

Praca jeden na jeden dziecka z tutorem, spotkania z ważnymi osobami, wejście do uczelni wyższej to elementy Systemu Motywatorów Zmiany, który prowadzi dziecko od porażki do sukcesu.

- UKW jako partner Akademii Przyszłości od czterech lat pomaga zarówno dzieciom jak i wolontariuszom w odkrywaniu siebie w nowych rolach, udostępniając nam nie tylko przestrzeń, ale też dzieląc się atmosferą Uniwersytetu, miejsca gdzie młody człowiek sprawdza się w samodzielnym działaniu - mówi Karol Piasecki, Koordynator ds. Szkoleń Akademii Przyszłości w Bydgoszczy.

Podczas tegorocznej inauguracji nie brakowało iście kosmicznych akcentów: dzieci wraz z tutorami i rodzicami ozdabiali dwie ogromne rakiety. W efekcie wspólnej pracy powstały wspaniałe, kolorowe dzieła, na których nie zabrakło Lorda Vadera, kolorowych rybek, serduszek i odrysowanych dziecięcych dłoni. Imprezę uwieńczyło wspólne zdjęcie wszystkich uczestników.

Więcej informacji o możliwości zostania tutorem i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI znajduje się pod adresem www.www.zostantutorem.pl