Konkurs: Napisz limeryk po angielsku

Katedra Filologii Angielskiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy organizuje 3. Edycję konkursu na Limeryki w języku angielskim.

Czym jest limeryk? Limeryk to gatunek żartobliwej poezji opartej na absurdalnym, groteskowym dowcipie słownym, anegdota z zaskakująca pointą. Nazwa (ang. limerick) pochodzi od Luimneach, miasta i hrabstwa w Irlandii. Najbardziej znani i kojarzeni z pisaniem limeryków są: Lewis Carroll, Rudyard Kipling, a w Polsce: Julian Tuwim, Wisława Szymborska, Stanisław Barańczak, Krzysztof Daukszewicz.

Waszym zadaniem jest napisanie limeryku w języku angielskim, to doskonała okazja do sprawdzenia się i zaprezentowania swojej twórczości. Uczestnikiem konkursu może zostać każdy obecny uczeń i pracownik szkoły średniej województwa kujawsko-pomorskiego oraz każdy obecny student i pracownik UKW.

Na zgłoszenia czekamy do 19 grudnia 2014 r. Uczestnik konkursu nadsyła jeden autorski limeryk napisany w języku angielskim na adres mailowy: limeryk.2014.2015@gmail.com

Każdy e-mail zawierający konkursowy limeryk musi zawierać następujące dane:

• imię i nazwisko,
  • nazwę (i numer) szkoły,
  • klasę i grupę oraz nazwisko opiekuna (nauczyciela angielskiego)/rok studiów i kierunek,
  • stanowisko zajmowane w szkole średniej/na UKW.

Uczestnik ma prawo do przesłania tylko jednego limeryku. Nadesłanie więcej niż jednego limeryku dyskwalifikuje nadsyłającego z uczestnictwa w konkursie. Limeryki nadesłane po czasie lub niepodpisane nie biorą udziału w konkursie.

Konkurs zostanie rozegrany w 3 kategoriach. Nadesłane limeryki zakwalifikowane zostaną do jednej z trzech kategorii, zgodnie z danymi identyfikacyjnymi autora, nadesłanymi wraz z konkursowym limerykiem:

• uczeń szkoły średniej województwa kujawsko-pomorskiego,
  • student UKW,
  • pracownik szkoły średniej województwa kujawsko-pomorskiego/UKW.

Limeryki będą oceniane przez Komisję konkursową, rozstrzygnięcie nastąpi 20 stycznia 2015 r., a wręczenie nagród 27 stycznia 2015 r.

Wszystkie informacje o konkursie w Regulaminie.