Wykład: Prof. Kołodko o ustrojowej transformacji

Były wicepremier, prof. Grzegorz Kołodko spotkał się 17 listopada ze studentami UKW. Naszą Uczelnię odwiedził w ramach cyklu "Spotkania z ciekawymi ludźmi". Koła Naukowego Prawa i Społeczeństwo, działającego przy Instytucie Prawa, Administracji i Zarządzania.

Prof. Grzegorz Kołodko jest uznanym autorytetem w zakresie finansów, ekonomii oraz polityki gospodarczej. W latach 1994-97 był wicepremierem rządu a zarazem ministrem finansów. Uchodzi także za jednego z najwybitniejszych znawców problematyki transformacji ustrojowej oraz polityki społeczno gospodarczej.

Tematem wykładu, który wysłuchali studenci było „Ćwierćwiecze transformacji i co dalej?”. Profesor podzielił się swoją wiedzą na temat dwudziestopięcioletniego okresu zaczynającego się w 1989 roku. Wskazał na zmiany, które zaszły w gospodarce jaki i też ustroju państwa. Określił, co zostało zrobione i jakie wypłynęły konsekwencję z owych zmian. Odnosił się również do przyszłości i do tego jakich nie powinniśmy powtórzyć błędów z wymienionego okresu. Wystąpienie Profesora cieszyło się dużym zainteresowaniem wykładowców naszego uniwersytetu, jak i samych studentów. Zakończyło się, krótką debatą podczas, której gość odpowiedział na pytania a kolejno studenci pożegnali go gromkimi brawami.