Portal o stypendiach w UE

Ruszył portal internetowy, na którym w jednym miejscu można znaleźć informacje o wszystkich stypendiach europejskich - www.european-funding-guide.eu. Powstał on przy współpracy z Komisją Europejską i jest największą stroną w Unii Europejskiej poświęconą problemowi znalezienia pomocy finansowej dla studentów. Strona powstała w celu zapewnienia równego dostępu do studiowania na uczelniach krajowych i zagranicznych.

Na potrzeby portalu zostały zbadane i sklasyfikowane ponad 12 000 stypendiów, grantów i premii dostępnych na terenie całej Unii Europejskiej, a ich wartość przekracza ponad 27 mld euro. Ponad 300 z nich skierowane jest przede wszystkim do polskich studentów zamierzających studiować na zagranicznych uczelniach.

Portal prowadzi także działalność edukacyjną oraz informacyjną dotycząca stypendiów. Na stronie można znaleźć m.in. listę uczelni w danym kraju oraz informacje o zasadach aplikowania oraz wysokości grantu. Dzięki portalowi możemy dowiedzieć się co zrobić aby zwiększyć swoje szanse na zdobycie stypendium.

Platforma jest całkowicie bezpłatna i może być używana przez studentów studiów licencjackich, magisterskich oraz doktoranckich.