Kariera: Ambasador Atosa na UKW

W listopadzie 2014 roku firma Atos rozpoczęła II edycję programu „Atos Ambassadors”. Jest to program skierowany do studentów, dający im możliwość poznania branży informatycznej, a także zdobycia tak cennego w dzisiejszych czasach doświadczenia zawodowego. W tym roku akademickim z kilkuset aplikacji firma Atos wybrała pięcioro ambasadorów. Jednym z nich został Michał Wojtynek, student filologii angielskiej UKW. Firma Atos doceniła jego zaangażowanie, doświadczenie w organizacji eventów i kreatywność. Michał ma wiele pomysłów na wypełnianie roli ambasadora na uczelni.

Jak sam mówi o udziale w projekcie: - Gdy tylko usłyszałem o programie „Atos Ambassadors”, od razu uznałem, że to coś dla mnie. Stwierdziłem, że byłaby to idealna możliwość na powiązanie dwóch istotnych w życiu ścieżek - edukacji i rozwoju zawodowego. Będąc osobą zainteresowaną życiem uczelni, a także marzącą o karierze w branży biznesowej, postanowiłem spróbować swoich możliwości i zaaplikowałem na stanowisko ambasadora. Jak się szczęśliwie okazało jakiś czas później, udało mi się pozytywnie przejść proces rekrutacji i mam teraz możliwość promowania firmy Atos w swoim najbliższym otoczeniu - na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego.

Jako ambasador pragnę przede wszystkim stanowić dla studentów otwarte źródło informacji na temat możliwości rozpoczęcia kariery w firmie Atos. Chciałbym przybliżyć możliwości jakie daje firma, udzielać informacji na temat samego jej profilu oraz zachęcać studentów do zainteresowania się organizowanymi przez nią akcjami i jej rozległą ofertą, w której studenci najróżniejszych kierunków mogą znaleźć coś dla siebie. Liczę, że uda mi się w tym roku dotrzeć do jak największej liczby studentów poprzez organizację spotkań, stoisk informacyjnych, a także przy pomocy mediów społecznościowych, na których również zawsze chętnie służę informacją. Dodatkowo, chcę także promować UKW w samym Atosie, jako uczelnię, której studenci i absolwenci są idealnymi kandydatami do pracy.

Pierwszy Ambasador Atos na UKW w pilotażowej edycji programu Paweł Nebak, po skończeniu studiów dołączył do grona pracowników firmy. Udział w tego typu akcjach pokazuje, jak cenne doświadczenie studenci zdobywają.