Kariera: W sektorze nowoczesnych usług

Urząd Marszałkowski jest jednym z organizatorów „Dnia kariery w sektorze nowoczesnych usług (BPO/SSC)”, który odbędzie się 4 grudnia na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Spotkanie adresowane jest do uczniów i studentów z województwa kujawsko-pomorskiego. To cenna możliwość zdobycia wiedzy na temat rynku pracy, rozmowy z pracodawcami i ekspertami, a także na znalezienie zatrudnienia.

BPO/SSC czyli Business Process Outsourcing (outsourcing procesów biznesowych) oraz SSC – Shared Service Center (Centa Usług Wspólnych) to najpopularniejszy sektor wśród obsługiwanych obecnie przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Wartość 39 realizowanych obecnie przez PAIiIZ projektów z tej branży wynosi prawie 40 milionów euro, a liczba deklarowanych miejsc pracy to prawie 12 tysięcy.

Specyfika pracy w centrach BPO/SSC sprawia, że stanowią one furtkę do kariery dla osób bez doświadczenia, które dopiero stawiają pierwsze kroki na rynku pracy. Niezbędnym wymogiem jaki muszą one spełnić jest natomiast umiejętność swobodnego komunikowania się w języku obcym. Zwykle jest to język angielski, któremu coraz częściej towarzyszy drugi język obcy. W cenie są również kompetencje miękkie, jak np. chęć rozwoju, umiejętność pracy w grupie, dokładność, czy też umiejętność pracy pod presją czasu. Wszystko zależy od konkretnego stanowiska oraz związanych z nim oczekiwań. Praca w sektorze BPO/SSC może, bowiem obejmować wiele stanowisk w bardzo różnych obszarach. To coraz bardziej chłonne pole dla poszukujących pracy w finansach, IT, sprzedaży, czy call center.

„Dzień kariery w sektorze nowoczesnych usług (BPO/SSC)” jest skierowany zarówno do osób poszukujących pracy, jak i przedstawicieli biznesu w województwie kujawsko-pomorskim. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. By ułatwić uczestnictwo w wydarzeniu również osobom spoza Bydgoszczy, organizatorzy zapewniają bezpłatny transport z Torunia, Włocławka, Grudziądza i Inowrocławia (osoby zainteresowane bezpłatnym transportem prosimy o kontakt pod numerem telefonu 56/ 62-18-518).
Podczas całego dnia prelekcji będzie można nie tylko poznać charakter pracy w sektorze BPO/SSC, ale również zapoznać się z ofertami pracy, porozmawiać z pracodawcami, a także ekspertami ManowerGroup doradzającymi w znalezieniu zatrudnienia.