Wszechnica Uniwersytecka zaprasza na kolejny wykład otwarty dla mieszkańców Bydgoszczy prof. dr hab. Jana Strzałko

Wszechnica Uniwersytecka zaprasza na kolejny wykład otwarty dla mieszkańców Bydgoszczy referat pt. Komu potrzebne jest pojęcie "RASY LUDZKIE"? wygłosi prof. dr hab.  Jan Strzałko Antropolog UAM w Poznaniu.

• 28 maja 2008 rok
  • Godz. 14:00
  • Aula Mikotoksyn
  • Ul. Chodkiewicza 30

Prof. Dr hab. Jan Strzałko

Jest antropologiem. Studia biologiczne ukończył w 1965 r. na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w poznaniu. Doktorat (1968) i habilitację (1974) uzyskał na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu im. A. Mickiewicza. Do dzisiaj pracuje na tym Uniwersytecie na stanowisku profesora zwyczajnego. Tytuł profesora uzyskał w 1989 roku (po 8 latach oczekiwania, w związku z niekorzystną opinią władz politycznych). Opublikował ponad 100 prac i artykułów naukowych, w tym  książki o charakterze podręczników (z antropologii i ekologii człowieka), wypromował 9 doktorów i ponad 200 magistrów.

W latach 1984-85 był dziekanem Wydziału Biologii, a w latach 1990-96 –  prorektorem do spraw nauki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza. Od 1987 r. kieruje Zakładem Ekologii Populacyjnej Człowieka w Instytucie Antropologii UAM.

Od 1986 roku jest redaktorem naczelnym Przeglądu Antropologicznego (od 2007 r. Anthropological Review)