Akcja: Uniwersytetcki Dzień Profilaktyki

9 grudnia 2014 r. w godzinach 10:00-13:00 Koło Naukowe Socjologii Wychowania i Resocjalizacji UKW zaprasza na II Uniwersytecki Dzień Profilaktyki. Substancje uzależniające.

„Uzależnienie? Mnie to nie dotyczy! Piję bo lubię!” Jak często słyszałaś/eś te słowa? A może padały one również z Twoich ust? Czy sytuacja faktycznie jest „pod kontrolą”? Kiedy trzeba zacząć się zastanawiać, czy to już jest problem?
Na te i inne nurtujące pytania postaramy się udzielić odpowiedzi.

Zapraszamy na II Uniwersytecki Dzień Profilaktyki. Tym razem skupimy się wokół zagrożenia uzależnieniem od środków psychoaktywnych. Chcemy zwiększyć świadomość i zwrócić uwagę na znaczenie profilaktyki, a naszą grupą docelową są studenci UKW.

Każdy z nas studiuje, często chodzimy na różnego rodzaju imprezy, gdzie mamy kontakt z alkoholem, narkotykami oraz innymi środkami psychoaktywnymi. Zażywamy je, chcąc uczcić zdany egzamin, pocieszyć się po niezaliczonym. Jest to też popularny sposób nawiązywania oraz umacniania kontaktów. Daje szybką poprawę nastroju i ułatwia dobrą zabawę. Często jednak wymyka się to spod kontroli. Studia się kończą, a używanie często zamienia się w nadużywanie i zamiast poprawić humor niszczy całe życie. Co zrobić, żeby uniknąć takiej sytuacji?

Zaproszeni goście chętnie podzielą się z nami swoją obszerną wiedzą z zakresu nadużywania środków psychoaktywnych, a także wieloletnim doświadczeniem w pracy z ludźmi, których ten problem dotyczy. Aby tematyka została poruszona z możliwie wielu perspektyw wysłuchamy również doświadczeń osób, które same zmagają się z uzależnieniem.

Dodatkowo przez cały czas trwania prelekcji zapraszamy na hol przed aulą, gdzie organizatorzy wraz z gośćmi reprezentującymi różne instytucje będą odpowiadać na pytania dotyczące profilaktyki i walki z uzależnieniami. Zainteresowani otrzymają broszury informacyjne.
Przyjdź i dowiedz się więcej, w końcu lepiej zapobiegać niż leczyć!

9 grudnia 2014 r., w godz. 10:00-13:00
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy