Konkurs: FameLab

Zapraszamy studentów, doktorantów i naukowców UKW do wzięcia udziału w międzynarodowym konkursie FameLab. Skierowany jest on do naukowców działających w obszarze nauk przyrodniczych, ścisłych, technicznych, rolniczych lub medycznych.

Aby wziąć udział w konkursie należy do 31 stycznia 2015 roku nakręć maksymalnie trzyminutowy film ze swoim wystąpieniem na temat związany z pracą badawczą z zakresu nauk ścisłych, przyrodniczych, technicznych, rolniczych lub medycznych. Jury ze zgłoszeń wybierze najlepsze prace, które przejdą do kolejnego etapu konkursu. W nim zadaniem będzie zaprezentowanie swojej pracy osobiście przed jury.

Zwycięzca konkursu otrzyma w nagrodę 35 000 zł (z czego 30 000 zł na cele naukowe, a 5 000 zł na dowolne wydatki). Nagrody za drugie i trzecie miejsce to 5 000 zł i 3 000 zł. Dodatkowo zwycięzca otrzyma od British Council - Voucher językowy.

Uczestnicy, którzy dostaną się do finału, wezmą dodatkowo udział w profesjonalnym szkoleniu MasterClass. Będzie to intensywny kurs z zakresu komunikacji naukowej, autoprezentacji i wystąpień publicznych, prowadzony przez brytyjskich i polskich trenerów.

Organizatorami FameLabu są Centrum Nauki Kopernik oraz British Council.
Więcej szczegółów na stronie: www.famelab.org.pl