Akcja: Dziecięca Orkiestra Onkologiczna zagrała

Pod koniec listopada po raz kolejny zagrała Dziecięca Orkiestra Onkologiczna. Był to doroczny koncert Fundacji ISKIERKA, którego Dyrektorem Artystycznym jest prof. Piotr Sutt z Instytutu Edukacji Muzycznej UKW. Wspólnie z dr Benedyktem Odya, pod którego batutą prowadzony był Chór Energetyków oraz Michałem Kuzimskim - głównym pianistą Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej - stworzyli piękne wydarzenie, które dało radość i moc podopiecznym Fundacji.

Bohaterem koncertu jest Dziecięca Orkiestra Onkologiczna, która tworzy się i koncertuje tylko raz w roku. To mali podopieczni śląskich ośrodków onkologicznych (w Katowicach, Chorzowie i Zabrzu) wraz ze swoimi rodzinami. Pokonują tremę, własne ograniczenia i tego jednego dnia stają się artystami występującymi na jednej scenie z zawodowymi muzykami. Orkiestra, której pierwszy koncert charytatywny odbył się w 2006 roku, w tym roku do tej niezwykłej przygody został zaproszony Kamil Bednarek z zespołem i Maciej Miecznikowski.

Więcej na stronie Fundacji Iskierka.