Zjazd: Forum Uniwersytetów na UKW

W dniach 9-11 stycznia 2015 r. na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego odbędzie się Zjazd Doktoranckiego Forum Uniwersytetów oraz Forum Uniwersytetów Polskich. Gospodarzami tego wydarzenia będą Samorząd Studencki UKW oraz Samorząd Doktorantów UKW.

Gospodarzami tego wydarzenia będą Samorząd Studencki UKW oraz Samorząd Doktorantów UKW. W Zjeździe wezmą udział przedstawiciele samorządów studenckich oraz doktoranckich dwudziestu szerokoprofilowych Uniwersytetów, które zrzesza Konferencja Rektorów Uniwersytetów Polskich. Uczestnikami Zjazdu będą przedstawiciele Uniwersytetu Rzeszowskiego, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Zielonogórskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Zjazd rozpocznie się w piątek o godz. 16.00 uroczystym otwarciem w Sali Senatu, gdzie także odbędzie się debata otwierająca na temat: "Problemów studentów i doktorantów w świetle nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym". Studenci dodatkowo w czasie paneli dyskusyjnych następnego dnia podejmą dyskusję na temat procesu przyznawania stypendium Rektora. Celem jest przedstawienie i porównanie systemów przyznawania stypendium Rektora dla najlepszych studentów na wszystkich uczelniach. Dyskusja ta m.in. pozwoli znaleźć rozwiązania problemów, które powstają w czasie rozpatrywania wniosków. Innym tematem poruszanym przez studentów w czasie Zjazdu będą: „Projekty organizowane przez samorządy studenckie". W tym samym czasie organizatorzy Zjazdu będą gościć również Radę Wykonawczą Parlamentu Studentów RP.