BFN: Zgłoś imprezę na Festiwal

Zgodnie z corocznym kalendarzem prac i tradycją Bydgoskiego Festiwalu Nauki zapraszamy do zgłaszania ofert wykładów, warsztatów, pokazów, koncertów, wystaw (lub innych propozycji), które zostaną włączone w program VI Bydgoskiego Festiwalu Nauki.

W celu zgłoszenia oferty należy wypełnić formularz internetowy:
www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl/zgloszenie
Propozycje programowe można zgłaszać do 15 lutego 2015 r.

W tym roku Bydgoski Festiwal Nauki odbędą się w dniach 20-23 maja 2015 r.
Podobnie, jak w roku ubiegłym, program będzie podzielony na ścieżki tematyczne: humanistyczną, przyrodniczą, społeczną, nauk ścisłych, artystyczną, techniczną, medyczną i nauk o zdrowiu, oraz dzień tematyczny, który tym razem poświęcony będzie innowacji.

Serdecznie zachęcamy do zgłaszania propozycji imprez nawiązujących do obchodów Roku Mariana Rejewskiego, ustanowionego uchwałą Rady Miasta Bydgoszczy.

Prosimy o przekazanie informacji dotyczących organizacji Bydgoskiego Festiwalu Nauki Państwa współpracownikom, studentom. Ewaluacja przebiegu Festiwalu w roku ubiegłym pokazała iż:

• zainteresowaniem cieszyły się zwłaszcza warsztaty, pokazy oraz imprezy interaktywne,
  • wybór tematu imprezy ma znaczenie – im bardziej ciekawy i intrygujący, tym większa liczba uczestników,
  • grupy zorganizowane nie mają możliwości udziału w każdym dniu festiwalowym (organizacja roku szkolnego, koszty dojazdu), przyjeżdżając na Uczelnie chcę spędzić na niej cały dzień, dlatego nowym rozwiązaniem ułatwiającym udział grupom zorganizowanym (szkołom, przedszkolom) w BFN będzie dedykowanie dni festiwalowych poszczególnych grupom wiekowym.

Zgodnie z tym:

• 21 maja (czwartek) dedykowany będzie dzieciom przedszkolnym i szkołom podstawowym,
  • 22 maja (piątek) dedykowany będzie młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.

Pozostałe propozycje programowe kierowane do grupy odbiorców takich jak studenci, dorośli, seniorzy mogą być rejestrowane dowolnego dnia nauki (21-23 maja). Bardzo prosimy o uwzględnienie tych założeń przy rejestracji imprez.

Serdecznie zapraszamy do współpracy i  zgłaszania swoich propozycji.

Biuro Organizacyjne BFN:
ul. J. K. Chodkiewicza 30, pok. 261