Teatr: Studenckie środy

Od stycznia tego roku Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza studentki i studentów do udziału w "Studenckich środach". Teatr oferuje możliwość zakupienia biletów ze zniżką na wybrany spektakl w każdym miesiącu. Każdy, kto w kasie Teatru okaże ważną legitymację studencką, będzie mógł zakupić bilet za 10 zł. Osoba legitymująca się może nabyć jedną wejściówkę ze zniżką.

Pierwszą propozycją, a jednocześnie pierwszą premierą w roku 2015, są „Murzyni” Jeana Geneta w reżyserii Igi Gańczarczyk. Reżyserka doszukuje się w sztuce francuskiego pisarza nie tylko tematu rasy/rasizmu, chce odnaleźć także inne kierunki, poprzez które można opowiedzieć o presji i wyzysku, obecnych w systemach hamujących rozwój działań na rzecz równych praw.

W lutym Teatr zaprasza na „Detroit. Historia ręki” Jolanty Janiczak w reż. Wiktora Rubina. Twórcy, korzystając z motywów i tematów zawartych w muralu Diego Rivery, przedstawiają historię Detroit - miasta, które okazało się niespełnionym amerykańskim snem. Klęska industrialnego projektu staje się pretekstem do rozważań o współczesnych procesach produkcji  i mechanizmach wytwarzania potrzeb i marzeń.

Terminy:

• 21 stycznia godz. 19.00 „Murzyni”,
  • 4 lutego godz. 19.00 „Detroit. Historia ręki”.

REZERWACJA I INFORMACJA O BILETACH
e-mail: bilety@teatrpolski.pl
tel.: 52 339 78 18
od wtorku do piątku w godzinach otwarcia kasy 12.00-18.00 oraz na godzinę przed rozpoczęciem spektaklu