Jubileusz: Znamy laureatów Rosa Universitatis

Przed nami trzeci już Bal Uniwersytecki, a co za tym idzie – wręczenie kryształowych statuetek Rosa Universitatis. Nagroda przyznawana osobom działającym na rzecz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego trafi w tym roku do rąk dwóch prezydentów Bydgoszczy – obecnego Rafała Bruskiego oraz Konstantego Dombrowicz, piastującego swój urząd w latach 2002 – 2010.

Obecny rok jest szczególnym dla naszej Uczelni, bo we wrześniu mija 10 lat od momentu powołania Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. To czas podsumowań i rozpoczynania realizacji kolejnych wielkich projektów. To też okazja do uhonorowania osób szczególnie zasłużonych dla rozwoju UKW, dlatego statuetka Rosa Universitatis trafi w tym roku do rąk Rafała Bruskiego i Konstantego Dombrowicza.

Zarówno prezydent Rafał Bruski jak i Konstanty Dombrowicz przyczynili się do rozwoju Uniwersytetu i za to wsparcie dzisiaj chciałbym im serdecznie podziękować. Statuetka Rosa Universitatis to skromny, ale ważny symbol wdzięczności za dotychczasową i przyszłą współpracę na rzecz Bydgoszczy i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego - wyjaśnia pomysłodawca tego wyróżnienia, Rektor UKW, prof. Janusz Ostoja-Zagórski.

Uroczyste wręczenie statuetek odbędzie się w trakcie Różanego Balu Uniwersyteckiego w sobotę 7 lutego w hotelu „Pod Orłem”.