Kurs: administratorów sieci - bezpłatnie

Opanowanie umiejętności administratora sieci komputerowych daje gwarancję zdobycia pracy. Trwa rekrutacja na bezpłatny kurs dla mieszkańców Bydgoszczy, Inowrocławia i okolic. Są jeszcze wolne miejsca. Kurs odbywa się w ramach projektu: "Od bariery do kariery na 100%".

Szanse mają niepracujący młodzi ludzie w wieku 15-30 lat. Zajęcia będą odbywać się 3 razy w tygodniu przez cztery miesiące, sala szkoleniowa znajdować się będzie w Bydgoszczy. Nie trzeba mieć szczególnych umiejętności informatycznych, wystarcza obsługa komputera w stopniu podstawowym. Wymagana jest także znajomość języka angielskiego na poziomie gimnazjalnym.

W trakcie kursu zorganizujemy za to dodatkowe zajęcia z podstaw technicznego angielskiego. Szkolenie kończy się uzyskaniem cenionego przez pracodawców na całym świecie certyfikatu CISCO CCNA.

Uczestnicy spotkają się także z fachowcami od autoprezentacji i znawcami rynku pracy, którzy poszukają dla nich atrakcyjnych ofert zatrudnienia. Większość dostanie szansę pracy w ramach płatnego 4,5-miesięcznego stażu. Dojeżdżający mogą liczyć na zwrot kosztów dojazdu, a rodzice dzieci do 7 lat – na zwrot kosztów opieki.

Szkolenie jest całkowicie bezpłatne dzięki finansowaniu z Unii Europejskiej. Organizatorami zajęć są Powiatowy Urząd Pracy oraz Fundacja dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Więcej informacji i formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie www.odbarierydokariery.pl lub uzyskać kontaktując się z Renatą Wojciechowską (tel.: 512 545 824, mail: r.wojciechowska@odbarierydokariery.pl )