Animocje: Trwa nabór filmów

Odbywający się w Bydgoszczy Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE prowadzi nabór filmów do konkursu o Bydgoską Nagrodę Dla Najlepszej Animacji. Twórcy z całego świata mogą zgłaszać swoje autorskie animacje, zarówno fabularne, eksperymentalne, jak i videoklipy.

To już piąta edycja bydgoskiego festiwalu. ANIMOCJE są wydarzeniem skoncentrowanym na ambitnym i poszukującym swojego wyrazu artystycznego kinie animowanym. Szczególnie ważne dla organizatorów ANIMOCJI jest odważne stosowanie ciekawych i innowacyjnych rozwiązań sztuki animacji oraz nieszablonowe wykorzystywanie technik tradycyjnych. Twórców filmów i videoklipów animowanych zapraszamy do zgłaszania swoich prac do konkursu 5. FFA ANIMOCJE. Regulamin i kartę zgłoszeniową znajdziecie na stronie MCK-u.

Filmy konkursowe mogą być zgłaszane przez szkoły artystyczne, szkoły filmowe, firmy producenckie, instytucje filmowe, indywidualnych twórców lub inne podmioty. W ramach Festiwalu odbywa się jeden konkurs o Bydgoską Nagrodę za Najlepszy Film Animowany.

Filmy zakwalifikowane do konkursu oceniane będą przez JURY złożone z przedstawicieli środowiska filmowego oraz artystów sztuk wizualnych. Zwycięzcy otrzymają 6.000 zł. Do konkursu można zgłaszać filmy zrealizowane w latach 2012 – 2015, których nie zgłoszono do poprzednich edycji ANIMOCJI.

Mogą to być filmy zrealizowane w dowolnej technice animacji (rysunek, wycinanka, plastelina, kukiełka, animacja komputerowa itd.). Zgłoszenia przyjmujemy do 18 lutego 2015 (decyduje data stempla pocztowego /data potwierdzenia odbioru przez Organizatora informacji o serwerze FTP lub otwartym serwisie np. Dropbox).

Festiwal organizowany jest w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy od 2011 roku. Jego twórczynią i koordynatorką jest Weronika Płaczek.

Biuro Festiwalu:
FFA Animocje