Zaproszenie: Cykl koncertów

Z okazji 205 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina serdecznie zapraszamy na cykl koncertów poświęconych twórczości polskiego kompozytora. Inauguracja serii koncertów odbędzie się w Akademii Muzycznej im. F.Nowowiejskiego (ul. Staszica) 1 marca 2015 roku.

Recitale fortepianowe zostaną wykonane przez pianistów związanych z naszym regionem:

Piotra Kępińskiego, wykładowcę Akademii Muzycznej im. F.Nowowiejskiego w Bydgoszczy, doświadczonego pianistę, mającego w swoim dorobku sukcesy na estradach krajowych i zagranicznych. Między innymi pod jego kierunkiem do dyplomu w bydgoskiej uczelni przygotowywał się Rafał Blechacz – wspólnie wykonali Koncert fortepianowy W.A.Mozarta.

Ivana Shemchuka, pianistę młodego pokolenia, którego studia w Bydgoszczy stanowią ostatni etap przygotowań do Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie  2015 roku.

Konferansjerem podczas wszystkich 7 koncertów będzie Urszula Guźlecka, która w mistrzowski sposób potrafi nawiązać kontakt z publicznością i przekazać swą wiedzę na temat związków Chopina z naszym regionem.

Koncerty odbędą się w następujące dni:

• I. Niedziela 1 marca 2015 r. godz. 18.00/ Ivan Shemchuk
    Bydgoszcz, sala koncertowa Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego ul. Staszica
  • II. Niedziela 15 marca 2015 r. godz. 17.00/ Ivan Shemchuk
    Brzozie, aula w Gimnazjum
  • III. Niedziela 22 marca 2015 r. godz. 18.00/ Piotr Kępiński
    Grudziądz, sala Muzeum im. Ks. dr Władysława Łęgi
  • IV. Sobota 11 kwietnia 2015 r. godz. 17.00/ Piotr Kępiński
    Chełmno, sala koncertowa Szkoły Muzycznej, ul. Świętojerska
  • V. Niedziela 26 kwietnia 2015 r. godz. 16.00/ Piotr Kępiński
    Inowrocław, Palmiarnia „Inowrocławianka”, plener/ w razie niepogody sala koncertowa palmiarni

Na wszystkie koncerty cyklu Bydgoszcz, Brzozie, Grudziądz, Chełmno, Inowrocław, Lubostroń, Sypniewo - wstęp wolny.