Konferencja: Historia kultury ciała

Studenckie Koło Historyków Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz Koło Naukowe Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika mają przyjemność zaprosić na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt.: "Historia kultury ciała", która odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 07-08.05.2015 r. Wszelkie informacje (wraz z formularzem zgłoszeniowym) znajdują się na stronie internetowej wydarzenia: www.historia-kultury-ciala.pl

Ciało ludzkie od wieków nieodmiennie jest przedmiotem badań i rozważań człowieka. Współcześnie doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest dbałość o nie, zarówno w zakresie zdrowia, jak i higieny osobistej. Celem konferencji jest ukazanie historii rozwoju fascynacji ludzkim ciałem i konsekwencji z tego wynikających, rzucających nowe światło na różne dziedziny naszego życia.

Tematy prac powinny oscylować wokół trzech ogólnych zagadnień wiodących: medycyna i higiena, kultura życia codziennego oraz poglądy na duchowość człowieka. Powyższe tematy powinny być realizowane w oparciu o termin „historia kultury ciała”, gdyż celem konferencji będzie próba rozwinięcia i zrozumienia owego zagadnienia.

Do udziału w konferencji zapraszamy wszystkich badaczy zainteresowanych jej tematyką, zaś w szczególności studentów i doktorantów kierunków związanych z historią, historią sztuki, archeologią, antropologią kultury oraz medycyną, zdrowiem publicznym, pielęgniarstwem, farmacją, analityką medyczną itp.

Sponsorem oraz patronem konferencji jest Polskie Towarzystwo Leczenia Ran.
Patronat naukowy nad konferencją roztoczyli:
JM Rektor UKW prof. dr hab. Janusz Ostoja-Zagórski
JM Prorektor ds. Collegium Medicum prof. dr hab. Jan Styczyński
Dyrektor Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych UKW dr hab Jacek Maciejewski, prof nadzw.