Zaczarowni magią fizyki, czyli jak bawiły się dzieci podczas Pikniku Fizycznego!

Zamknięte w bańce mydlanej, strzelające średniowieczną machiną latającą i bawiące się ciekłym azotem. Tak bawiły się dzieci i młodzież podczas Pikniku Fizycznego zorganizowanego przez Instytut Fizyki naszego Uniwersytetu. Fizyka blisko człowieka i bez barier, to główne przesłanie, jakie towarzyszyło podczas zabawy.

Wśród doświadczeń i konkursów fizycznych przechadzali się Isaac Newton i Albert Einstein. Ponadto, odbył się pokaz psów policyjnych, można było dotknąć wozu strażackiego i poczuć się przez chwilę policjantem. Młodzi, głodni wiedzy goście UKW wyszli z Pikniku Fizycznego nie tylko z prezentami, ale przede wszystkim z przekonaniem, że fizyka nie jest taka trudna, jak się wydaje.

Zapraszamy za rok!

Więcej zdjęć na stronie Instyututu Fizyki: Pikinik Fizyczny - galerie