Debata: Studenci UKW i UAM po arabsku

Instytut Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej, Zakład Języka i Kultury Arabskiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego serdecznie zaprasza na Pierwszą Ogólnopolską Debatę Studentów w Języku Arabskim, która odbędzie się 27 marca (piątek) o godz. 12.00 w Auli Copernicanum przy ul. M. Kopernika 1 w Bydgoszczy.

W wydarzeniu wezmą udział studenci lingwistyki stosowanej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz studenci filologii arabskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Ci sami studenci wezmą również udział w konkursie debaty, organizowanym w dniach 26-29 kwietnia w Doha. Polska po raz pierwszy bierze udział w konkursie, organizowanym już po raz trzeci przez Qatar Debate Center. W Katarze, studenci z Polski będą rywalizować ze studentami z ponad 70 krajów świata w „The 3rd International Universities Arabic Debating Championship”.

Debata ma na celu zbudowanie umiejętności argumentowania oraz kontrargumentowania, propaguje wolność wypowiedzi oraz prawo do własnego zdania. Motywuje studentów do tzw. burzy mózgów oraz przedstawienia swoich racji. To kreatywna metoda nabywania sprawności językowych oraz naturalny sposób na przyswojenie ciekawego i pożytecznego słownictwa. Oprócz umiejętności mówienia, student nabywa kompetencje słuchania ze zrozumieniem, aby właściwie odeprzeć argumenty przeciwnika. Zapraszamy na Pierwszą Ogólnopolską Debatę Studentów w Języku Arabskim, która będzie okazją do sprawdzenia umiejętności studentów oraz zapoznania się ze specyfiką debaty w języku arabskim.