Półfinał: konkursu o Kazimierzu Wielkim

Już dziś 18 marca 2015 r. zostanie przeprowadzony II etap – międzyszkolny konkursu o Kazimierzu Wielkim, patronie uczelni. Do tego etapu zakwalifikowało się niemal 150 uczniów z całej Polski, którzy uzyskali najlepsze wyniki w etapie szkolnym.

Tegoroczny II etap odbędzie się w 4 ośrodkach:

• Bochni - I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Bochni, Pl. Ks. Czaplińskiego 1,
  • Bydgoszczy - Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, ul. ks. J. Poniatowskiego 12,
  • Warszawie - LXV LO z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. Józefa Bema,
    ul. Marynarska 2/6
  • Wrocławiu - Liceum Ogólnokształcące nr IV, ul. Stacha Świstackiego 12-14.

Do II etapu mogą zostali zakwalifikowani trzej uczestnicy z największą liczbą punktów z danej szkoły. Jednakże w II etapie mogą wystąpić tylko uczniowie, którzy na teście w I etapie uzyskali przynajmniej 60% możliwych do zdobycia punktów. Również w tym etapie uczniowie mają 60 minut na udzielenie odpowiedzi na pytania na arkuszach konkursowych.

Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki!

Szczegółowe informacje na stronie: konkurs.ukw.edu.pl.