Konkurs: ABB IT Challenge

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza studentów do Ogólnopolskiego Konkursu ABB IT Challenge, który jest adresowany do studentów informatyki i kierunków pokrewnych.

Organizatorem konkursu jest Centrum Systemów Informatycznych ABB. Główną ideą konkursu jest zespołowa praca nad innowacyjnymi projektami informatycznymi, które odpowiadają na potrzeby i wyzwania otaczającej rzeczywistości. Tematem przewodnim tegorocznej, już VIII edycji jest „Dom + technologia = lepsze życie - czyli rozwiązania wspierające życie domowe”.

Konkurs przebiega w trzech etapach: pierwszy trwający od 10 do 30 marca 2015 r., do drugiego etapy przechodzi 12 najbardziej obiecujących koncepcji. Wielki Finał odbędzie się 9 czerwca 2015 r. w Krakowie, gdzie zwycięski zespół zostanie wyłoniony spośród 5 grup.

Nagroda główna dla zwycięzców, to 25 000 zł oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe za II, III, IV, V miejsce. Zgłoszenia w wydarzeniu będą przyjmowane do 30 marca 2015 r. Więcej informacji dostępnych na stronie internetowej www.itchallenge.pl