Konkurs: Program Mobilność Plus

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłasza konkurs w ramach IV edycji programu „Mobilność Plus”. W ramach programu środki zostaną przeznaczone na finansowanie zagranicznych pobytów uczestników programu. W celu udziału w badaniach naukowych lub badaniach rozwojowych realizowanych w zagranicznych środkach naukowych. Środki finansowe mogą zostać przyznane na okres od 3 do 6 miesięcy. Termin rozpoczęcia zagranicznego pobytu uczestnika programu nie może przypadać na termin nie wcześniejszy niż 1 listopada 2015 r.

Konkurs jest adresowany do młodych naukowców wszystkich dyscyplin naukowych, którzy są; zatrudnieni w jednostce naukowej na podstawie umowy o pracę, są uczestnikami studiów doktoranckich, nie ukończyli 35 roku życia. Aby zgłosić udział w konkursie należy złożyć wniosek o przyznanie środków finansowych na uczestnictwo w programie „Mobilność Plus”. Wniosek należy złożyć w formie elektronicznej w systemie teleinformatycznym Obsługa Strumieni Finansowania na stronie www.osf.opi.org.pl do 15 kwietnia 2015 r. Wniosek uznaje się za złożony w momencie zmiany statusu w systemie OSF na wysłany.

Wszystkie złożone wnioski będą oceniane przez powołany zespół. Ocena wniosku będzie uwzględniała:

• wartość naukową planowanych badań naukowych lub prac rozwojowych, ze szczególnym uwzględnieniem ich wpływu na rozwój nauki w danej dziedzinie lub możliwości praktycznego zastosowania ich wyników w kraju
  • dotychczasowe osiągnięcia naukowe kandydata na uczestnika programu
  • rangę naukową zagranicznego ośrodka, w tym dorobek naukowy przedstawiciela tego ośrodka, mającego pełnić funkcję opiekuna wobec kandydata na uczestnika programu, z okresu ostatnich 5 lat przed złożeniem wniosku
  • wpływ uczestnictwa w programie na dalszy rozwój naukowy kandydata na uczestnika programu

W oparciu o ocenę wniosków, zespół tworzy listę rankingową wniosków wraz z opinią w sprawie zakwalifikowania, którą przedstawia Ministrowi. Na podstawie listy rankingowej Minister (w terminie nie dłuższym niż 5 miesięcy od momentu zakończenia naboru wniosków), podejmuje decyzję w sprawie przyznania lub odmowy przyznania środków finansowych na uczestnictwo w programie „Mobilność Plus”.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego www.nauka.gov.pl oraz pod numerem telefonu 22 52 92 348.