Stypendium doktoranckie: Polish Doctoral Research

Kanadyjski Uniwersytet Alberty ogłasza nabór na stypendium Polish Doctoral Research w dziedzinie nauk humanistycznych, społecznych i sztuk pięknych na rok akademicki 2015/2016 dla słuchaczy studiów doktoranckich.
Konkurs adresowany jest do młodych naukowców z każdej dziedziny nauk humanistycznych, społecznych i sztuk pięknych. Aby ubiegać się o stypendium kandydaci powinni posiadać obywatelstwo polskie oraz być słuchaczami studiów doktoranckich. Wymagana jest biegła znajomość języka angielskiego oraz podstawowa znajomość języka niemieckiego lub innego języka środkowoeuropejskiego. Dodatkowym atutem będzie udokumentowana praca badawcza.

Stypendium wynosi CAN $26,400,00 dolarów kanadyjskich. Kandydat, który zdobędzie stypendium stanie się pracownikiem Wirth Institute for Austrian and Central European Studies, będzie aktywny w pracach nad dysertacją doktorską.

Osoby zainteresowane powinny przedłożyć opis pracy badawczej w języku angielskim (do 500 słów), curriculum vitae oraz podać nazwiska dwóch referentów. Dokumenty należy przesyłać na adres internetowy patrouch@ualberta.ca (do 2 kwietnia 2015 r.) lub w formie wydruku na adres:
The Wirth Institute for Austrian and Central European Studies, 300 Arts Building, University of Alberta, Edmonton AB, Canada T6G 2E6.

Ogłoszenie wyników nastąpi 5 czerwca 2015 r. więcej szczegółowych informacji dostępnych na stronie internetowej www.nauka.gov.pl