Pływanie: Podium sztafety na AMP

Sztafeta męska UKW wywalczyła trzecie miejsce w konkurencji 4x50m stylem dowolnym w Akademickich Mistrzostwach Polski w pływaniu, które odbyły się 28-29.03.2015r. w Poznaniu.

W zawodach wystartowało około 1000 zawodników z 76 uczelni w tym 8 reprezentantów i 4 reprezentantki UKW. Podobnie jak w zeszłym roku rywalizacja sportowa odbyła się na wysokim poziomie, a wyniki najlepszych pływaków były bardzo zbliżone do tych, uzyskiwanych podczas ostatnich Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Pierwszy dzień mistrzostw przyniósł ogromną niespodziankę w postaci brązowego medalu. Sztafeta UKW rywalizująca w konkurencji 4x50m stylem dowolnym w składzie: Krzysztof Żołnowski, Tomasz Kosmalski, Mateusz Nowicki i Bartosz Ciężki, po zaciętej rywalizacji wywalczyła pierwszy w historii Uniwersytetu medal na Akademickich Mistrzostwach Polski w pływaniu.

W zawodach startowali także zawodnicy męskiej sekcji pływackiej UKW: Bartosz Drobniewski, Michał Jeziorski, Jan Banach, Michał Pol, oraz zawodniczki sekcji żeńskiej: Paulina Urbańska, Patrycja Bartoś, Tina Czapiewska, Agata Nowak.

Trenerem sekcji męskiej jest dr Mirosława Cieślicka, sekcji kobiet – mgr Tomasz Kowalik