Projekt: Od bariery do kariery na 100%

Ruszyła II tura rekrutacji do projektu „Od bariery do kariery na 100%”. Projekt jest skierowany do osób niepracujących w wieku 15-30 lat, zamieszkujących powiat inowrocławski i bydgoski (z miastem Bydgoszczą). Tym razem zostaną zrekrutowane tylko 24 osoby! Osoby zakwalifikowane będą uczestniczyć w bezpłatnym, certyfikowanym kursie CISCO CCNA.

Zajęcia kursu będą odbywać się przez około cztery miesiące w Bydgoszczy. Aby wziąć udział w szkoleniu nie trzeba mieć szczególnych umiejętności informatycznych, wystarczy obsługa komputera w stopniu podstawowym. Wymagana jest natomiast znajomość języka angielskiego na poziomie gimnazjalnym.

Szkolenie kończy się uzyskaniem cenionego przez pracodawców na całym świecie certyfikatu CISCO CCNA. Uczestnicy kursu spotkają się także z fachowcami w dziedzinie technik autoprezentacji oraz znawcami rynku pracy, którzy pomogą w znalezieniu atrakcyjnego zatrudnienia. Większość beneficjentów szkolenia dostanie szansę pracy w ramach płatnego 4-5 -miesięcznego stażu. Osoby dojeżdżające mogą liczyć na zwrot kosztów dojazdu, a rodzice dzieci do 7 lat – na zwrot kosztów opieki nad dzieckiem.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny ponieważ jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany jest przez Fundację dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w partnerstwie z Powiatowym Urzędem Pracy w Bydgoszczy. Zgłoszenia rekrutacyjne będa przyjmowane do 24 kwietnia 2015r.

Szczegółowe informacje na temat projektu oraz formularze zgłoszeniowe można uzyskać na stronie internetowej www.odbarierydokariery.pl lub kontaktując się z Renata Wojciechowską (tel.: 512 545 824, mail r.wojciechowska@odbariery.pl)

Zapraszamy!