UKW partnerem Międzynarodowego Grantu Wyszehradzkiego

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego został oficjalnym partnerem międzynarodowego projektu State, Role and Prospects of Gymnastics in V4 Countries realizowanego przez Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, w ramach Standardowego Grantu Funduszu Wyszehradzkiego.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi społeczeństw krajów Wyszehradzkich na narastające problemy zdrowotne ludzi dorosłych jak i dzieci, wynikające m. in. z negatywnych aspektów postępu cywilizacyjnego. Projekt ma za zadanie promować niszową dyscyplinę sportową, jaką jest gimnastyka oraz ukazać jej prozdrowotny wpływ na zdrowie i kształtowanie sylwetki dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Punktem kulminacyjnym projektu jest Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Sport, Health & Education – Complementary Approach to Gymnastics”, która odbędzie się w Gdańsku, 18-20 czerwca 2015 r. Więcej informacji o projekcie oraz konferencji można odnaleźć na stronie tutaj.