Wyjazd studyjny studentów UKW do Londynu

Studenci filologii angielskiej oraz lingwistyki stosowanej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy po raz kolejny odwiedzili Londyn w ramach wyjazdu studyjnego. Wycieczka odbyła się w marcu bieżącego roku i została zorganizowana przez Katedrę Filologii Angielskiej UKW.

Nasi studenci brali udział w zajęciach na uczelni Metropolitan University, gdzie razem z lektorami UKW wzięli czynny udział w warsztatach doskonalących umiejętności translacji językowych. Dzielono się tam doświadczeniami studentów, którzy studiowali w Wielkiej Brytanii.

Sporą atrakcją dla uczestników wyjazdu była możliwość obejrzenia na żywo debaty parlamentarnej zarówno w Izbie Gmin jak i w Izbie Lordów.

Podczas pobytu uczestnicy wyjazdu wzięli również udział w grze miejskiej z nagrodami.

Ponadto, uczestnicy zwiedzając największe atrakcje turystyczne Wielkiej Brytanii, a szczególnie – Londynu:

• zwiedzono British Museum, Museum of London, Natural History Museum, Madame Tussauds Gallery, The Globe,
  • podziwiano piekną architekturę: Buckingham Palace, Westminster Abbey, Tower Bridge, St. Paul's Cathedral,
  • spacerowano po atrakcyjnych dzielnicach i miejscach w Londynie jak: Piccadilly Circus, Soho, Greenwich oraz w parku królewskim Kensington Gardens,
  • zwiedzono Oksford podczas jednodniowej wycieczki