Dzień otwarty: Rano praca, po południu – studia

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego przygotowuje się do rekrutacji na studia na kolejny rok akademiki i w ofercie uczelni po raz kolejny pojawią się studia popołudniowe w ramach programu Pracuj i Studiuj. W piątek, 24 kwietnia studenci I roku politologii i wykładowcy opowiedzą o specyfice tych studiów.

UKW w jeszcze trwającym roku akademickim mocno zaakcentował ideę nauki przez całe życie, tworząc ofertę studiów dla osób aktywnych zawodowo. Pozwoliła ona osobom pracującym, zarówno tym w wieku 30 lat jak i 40 czy 50, na podjęcie studiów w godzinach popołudniowych w ramach studiów stacjonarnych. Studenci tym samym zachowali wszystkie przywileje, przysługujące ich młodszym kolegom. - Pierwszy rok takich studiów powoli dobiega końca, jego uczestnicy stanęli przed szansą poszerzenia swoich kompetencji adekwatnie do stojących przed nimi wyzwań w życiu zawodowym, społecznym, ale także i osobistym – mówi dr Alina Kaszkur z Instytutu Nauk Politycznych UKW.

Osoby, które chcą rozpocząć taką edukację w październiku tego roku na kierunku politologia, powinni odwiedzić INP w piątkowe popołudnie, 24 kwietnia. W budynku przy ul. Poniatowskiego o godz. 17 rozpocznie się wykład dra hab. Pawła Malendowicza „Edukacja przez całe życie jako odpowiedź na wyzwania współczesności”, a po nim studenci opowiedzą o swoich doświadczeniach z minionych miesięcy. Takie spotkanie może pomóc potencjalnym kandydatom w decyzji o rozpoczęciu studiów.