Finał akcji: Dwa wymazy & Do bazy

Zbliża się finał piątej edycji akcji "Dwa Wymazy i Do Bazy" powstałej we współpracy społeczności akademickiej z fundacją DKMS. Najbliższa studencka akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych i szpiku na UKW już 21 i 22 kwietnia.

Zarejestrować się będzie mógł każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia, ważący minimum 55 kg, nie obciążony dużą nadwagą. Zapraszamy w najbliszy wtorek i środę w godzinach 11.00-18.00 do punktów rejestracji potencjalnych Dawców mieszczących się w:

• kampusie głównym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ul. J. K. Chodkiewicza 30,
  • Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu przy ul. Sportowej 2,
  • Wydziale Kultury Fizycznej, Zdrowia i Turystyki przy ul. Mińskiej 15,
  • Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych przy ul. ks. J. Poniatowskiego 12.

Każdego roku w inicjatywę "Dwa Wymazy i Do Bazy" jest zaangażowanych tysiące młodych ludzi, a Studenccy Ambasadorzy, którzy organizują na swoich uczelniach akcje rejestracji, budzą szacunek i uznanie. W najbliższej edycji szacuje się zaangażowanie 350 Studenckich Ambasadorów oraz tysiące wolontariuszy. Twarzą V edycji został Kamil Bednarek, który zachęca fanów słowami - „Tak wielu ludzi o normalnym życiu marzy. Ja już się zarejestrowałem. A Wy? Jesteście gotowi?”. Kamil zwrócił się z apelem do studentów, by w tej ważnej sprawie jednoczyli siły, bo jak wierzy – „W jedności siła!”.

Choć z inicjatywą rejestracji wyjdą reprezentanci 130 uczelni, miejsca jej organizacji nie ograniczą się jedynie do terenów akademickich. Aby z akcją wyjść do szerszej, niż tylko uniwersyteckiej, publiczności, studenci pozyskali aprobatę władz zarządzających różnymi terenami publicznymi, na których zostaną zorganizowane punkty rejestracji. Każdy zainteresowany dokładnym adresem studenckiego punktu rejestracji Dwa Wymazy i Do Bazy znajdującego się w swej najbliższej okolicy może odnaleźć na stronie www.dkms.pl/student

Dołącz do akcji i zarejestruj się!