Nauka: Konferencja Doktorantów i Młodych Naukowców

Instytut Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego ma zaszczyt zaprosić do wzięcia  udziału w V Interdyscyplinarnej Konferencji Doktorantów i Młodych Naukowców pt. „Zmiany w życiu współczesnych i ich konteksty”Konferencja odbędzie się w dniach 23-25 kwietnia 2015 r. w Bydgoszczy.

Cele spotkania:

• wymiana poglądów i idei w środowiskach akademickich oraz integracja młodych naukowców z całej Polski,
  • zainspirowanie naukowców z różnych dziedzin pracujących na uniwersytetach i innych uczelniach wyższych do podejmowania wspólnych projektów badawczych

Pragniemy wskazać na możliwość kreatywnej pracy badawczej i wielopoziomowego rozpatrywania zagadnień związanych z szeroko pojętą problematyką zmian w życiu współczesnych ludzi oraz kategorii kontekstu, w których występują. Inicjatywa młodych psychologów podyktowana jest pytaniem: „Jak inni naukowcy postrzegają problematykę związaną z radzeniem sobie człowieka w różnych kontekstach sytuacyjnych i czy wymiana doświadczeń może pomóc w realizacji prowadzonych badań?” Do udziału w konferencji zapraszamy doktorantów i młodych naukowców reprezentujących wszystkie nauki zainteresowane problemami współczesności: psychologów, pedagogów, socjologów, filozofów, ekonomistów, jak i przedstawicieli innych dyscyplin nauki.

Patronat nad konferencją objął JM Rektor UKW prof. Janusz Ostoja-Zagórski oraz Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski.