Akcja: Fascynujący Świat Roślin

Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza do wzięcia udziału w trzeciej edycji międzynarodowej akcji „Fascynujący Świat Roślin” 2015, która będzie odbywać się na całym świecie pod auspicjami Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach (EPSO – European Plant Science Organization).

Celem akcji jest zaprezentowanie pracy osób zafascynowanych światem roślin, a także popularyzacja wiedzy o roślinach ze szczególnym uwzględnieniem ich roli w rozwoju rolnictwa, zrównoważonego wytwarzania żywności, a także ogrodnictwa i leśnictwa. Bardzo ważnym przesłaniem będzie również wskazanie znaczenia roślin dla zachowania środowiska.
Z tej okazji Wydział Nauk Przyrodniczych UKW zaprasza do wzięcia udziału w wykładach popularnonaukowych oraz obejrzenia wystawy fotograficznej i filmu w ramach Dnia Roślin, który odbędzie się 12 oraz 21 maja 2015 r. w Biblioteki Głównej UKW. Przykładowe tematy prezentowane tego dnia obejmuje takie zagadnienia jak pożyteczny charakter roślin czy inwazja obcych gatunków.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej www.plantday.com.pl oraz na plakacie w załączniku. Wstęp wolny, nie ma ograniczenia jeśli chodzi o wiek uczestników.