Pamięci ofiar: Minuta ciszy dla studentów z Kenii

Na posiedzeniu Rady Stowarzyszenia Uniwersytetów Europejskich (Council of European University Association - EUA) uzgodniono, by na wszystkich europejskich uczelniach uczcić ofiary niedawnego zamachu terrorystycznego w Garissa University College, wymierzonego w fundamentalne dla kultury europejskiej wartości, takie jak prawo do nauki i wolności poglądów.

Symbolicznym aktem uczczenia pamięci ofiar (w wyniku zamachu zginęło 147 studentów, a wielu innych zostało rannych) oraz solidarności z ich rodzinami i całym narodem Kenii będzie minuta ciszy, która zapadnie jednocześnie we wszystkich europejskich uczelniach akademickich 27 kwietnia o godz. 12.00 czasu środkowoeuropejskiego. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego przyłącza się do tego przedsięwzięcia.

Komunikat EUA - stowarzyszenia zrzeszającego ok. 800 europejskich uczelni akademickich oraz 33 krajowe konferencje rektorów reprezentujące te uczelnie - dotyczący zamachu w Garissa University College 2 kwietnia 2015 r. w załączniku oraz na stronie www.eua.be