Konkurs: Dziewczyny w nowych technologiach

23 kwietnia 2015 r. w ramach Światowego Dnia Kobiet w ICT, Urząd Komunikacji Elektronicznej po raz trzeci zachęca studentki kierunków ścisłych i technicznych do udziału w konkursie, którego nagrodami są staże w 10 firmach sektora ICT, w tym dwa trzymiesięczne, płatne staże w polskim oddziale Microsoft.

Konkurs jest częścią szerszego projektu „Dziewczyny w Nowych Technologiach”, promującego udział kobiet w sektorze nowych technologii oraz przełamywanie stereotypów w tym zakresie. Studentki (co najmniej II roku studiów) zainteresowane wzięciem udziału w konkursie powinny rozwiązać zadanie informatyczne do 30 kwietnia 2015r., przygotowane przez jedną z firm partnerskich. Mogą zdobyć szansę na staż w takich firmach jak: Microsoft Polska, CISCO Systems Poland, SAS Institute, Sygnity, Motorola Solutions Polska, ośrodku TVP Technologie, GTECH Polska, Aviva Polska, GFT lub Huawei Polska
.

Jako inżynier Automatyki i Robotyki z pewnością mogę powiedzieć, że praca w branży nowych technologii jest idealną ścieżką kariery. Jest to branża przyszłości!” – podkreśliła Katarzyna Bukowska, zeszłoroczna laureatka konkursu „Dziewczyny w Nowych Technologiach”, która odbyła staż w polskim oddziale Microsoft.

Microsoft po raz drugi dołączył do grona partnerów konkursu „Dziewczyny w Nowych Technologiach”. W tym roku firma oferuje dwa płatne, trzymiesięczne staże w warszawskim biurze korporacji. Najlepsze kandydatki będą ubiegać się o stanowisko w zespole inżynierów wspierających technicznie największe firmy w Polsce i Europie oraz miejsce w zespole Microsoft Enterprise Services, który zajmuje się m.in. wdrożeniami rozwiązań Microsoft w polskich i światowych organizacjach.

Microsoft ułatwia młodym kobietom wejście na ścieżkę zawodowej kariery w sektorze IT również poprzez inicjatywy Microsoft takie jak DigiGirlz czy GirlzCamp. Pierwsza z nich jest częścią programu YouthSpark i ma na celu zachęcanie młodych kobiet do wyboru kierunków związanych z sektorami STEM (nauki ścisłe i technika), a także przygotowywanie przyszłych pracownic na wyzwania globalnej gospodarki.

Konkurs „Dziewczyny w Nowych Technologiach” został objęty Patronatem Honorowym Anny Komorowskiej, Pierwszej Damy RP, a konferencja z okazji Światowego Dnia Kobiet i Dziewcząt w Nowych Technologiach Patronem Honorowym Hanny Zdanowskiej, Prezydent miasta Łodzi.