Studia Podyplomowe na UKW - nowości!

Od nowego roku akademickiego 2015/2016 w ofercie studiów podyplomowych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego pojawi się kilka nowości:

• Administracja Bezpieczeństwa Wewnętrznego - celem studiów jest nabycie przez uczestników wiedzy o administrowaniu bezpieczeństwem wewnętrznym w zróżnicowanych jego obszarach, trwają 2 semestry.
  • Asystent Rodziny - studia te umożliwiają uzupełnienie lub pogłębienie wiedzy dziedzin niezbędnych dla pracy na stanowisku asystenta rodziny, studia kwalifikacyjne, trwają 3 semestry.
  • Coaching w edukacji - studia są skierowane do nauczycieli, pedagogów, doradców, dyrektorów placówek oraz przedstawicieli organów prowadzących placówki oświatowe, celem spotkań jest doskonalenie praktyki coachingowej w edukacji, studia trwają 2 semestry.
  • Coaching z Elementami Mentoringu - polecany osobom, które są zainteresowane własnym rozwojem i doskonaleniem zarządzania w zespołach ludzkich, na przykład kierownikom różnych szczebli zarządzania, osobom zajmującym się zarządzaniem zasobami ludzkimi i osobom odpowiedzialnym za zarządzanie kompetencjami pracowników w organizacjach, instytucjach i firmach. Studia 2-semestralne.
  • Doradztwo edukacyjno-zawodowe - studia pomagają w kształtowaniu podejścia doradcy do klienta, świadomym wyborze stylu doradztwa i standardów jakości, obejmujących wartości, metody, techniki i narzędzia wsparcia, studia trwaja 3 semestry.
  • Hydrometeorologia w zarządzaniu kryzysowym - absolwenci uzyskują kwalifikacje do pracy w urzędach administracji rządowej i samorządowej, w tym w komórkach zarządzania kryzysowego, monitoringu środowiska i w terenowych oddziałach Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowego Instytutu Badawczego (w służbie Meteorologicznej Osłony Lotnictwa (MOL) i Meteorologicznej Osłonie Kraju, trwają 2 semestry.
  • Kultura Języka i Komunikowanie Publiczne - absolwent pozyska praktyczną wiedzę i umiejętności niezbędne przy analizie, a przede wszystkim przy tworzeniu tekstów wystąpień publicznych oraz zdobędzie umiejętności wygłaszania takich tekstów, studia trwają 2 semestry.
  • Marketing internetowy i e-biznes - studia te kształcą kreatywnych specjalistów ze sfery przemysłu internetowego poszukiwanych na rynku pracy; trwają 2 semestry.
  • Oligofrenologopedia z Terapią Dysfagii - poszerzają wiedzę oraz umiejętności z zakresu logopedii w obszarze diagnozy, terapii i pomocy logopedycznej osobom z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami połykania (szczególnie u osób z mózgowym porażeniem dziecięcym).
  • Pedagogika Lecznicza z Metodami Terapii - studia skierowane są do osób zatrudnionych na różnych stanowiskach w ochronie zdrowia, którzy chcą uzyskać niezbędną wiedzę i umiejętności do pracy z dziećmi przewlekle chorymi oraz z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną, trwają 3 semestry.
  • Psychologia Sądowa i Mediacje - absolwent studiów otrzyma kwalifikacje potrzebne do podjęcia pracy zawodowej biegłego sądowego w zakresie psychologii bądź pedagogiki, trwają 3 semestry.
  • Specjalista Szkolnictwa Artystycznego - studia doskonalące, skierowane do zatrudnionych w szkolnictwie artystycznym psychologów i pedagogów, pracujących w szkołach muzycznych, plastycznych i baletowych oraz internatach i bursach szkolnictwa artystycznego, trwaja 2 semestry.
  • Terapia zajęciowa - studia przygotowują do pracy jako terapeuta zajęciowy placówkach oświatowych i instytucjach związanych z oświatą i rehabilitacją, trwają 2 semestry
  • Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka - absolwenci uzyskują po ich ukończeniu kwalifikacje do prowadzenia zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, studia kwalifikacyjne, trwają 3 semestry.
  • Wiedza o współczesnej literaturze i kulturze w dydaktyce szkolnej - służą podniesieniu kompetencji i kwalifikacji zawodowych uczestników, polegające przede wszystkim na uaktualnieniu dotychczasowych umiejętności nauczania, wzbogaceniu informacjiprzedmiotowych o najnowszą wiedzę z zakresu literaturoznawstwa, kulturoznawstwa i dydaktyki nauczani, trwaja 2 semestry.

Pełna oferta studiów podyplomowych na UKW na stronie: studiapodyplomowe.ukw.edu.pl.