Nauka: Minifestiwal w Dolinie Noteci

Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk" wraz z partnerami: Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Mroczy, serdecznie zaprasza dzieci i młodzież – uczniów szkół z terenu powiatu nakielskiego - do udziału w Minifestiwalu Nauki w Dolinie Noteci, który odbędzie się 27 kwietnia 2015 r. w Świetlicy Ornitologicznej „Ptasi Raj” w Wielu, gm. Mrocza w godzinach 9.00-15.00.

Program przygotowali pracownicy Instytutu Biologii Środowiska i Instytutu Geografii UKW.

Festiwal rozpocznie wykład z elementami warsztatu pt. „Co się dzieje we wnętrzu Ziemi”.
Ponadto w programie festiwalu:

• Spacer wśród drzew Doliny Noteci - warsztaty dendrologiczne,
  • Co wiosną słychać nad jeziorem Wieleckim - spacer ścieżką dydaktyczną, zajęcia ornitologiczne,
  • Grzybobranie - poznajemy grzyby jadalne i trujące spotykane w Dolinie Noteci - wykład z pokazem,
  • Gwiazdozbiory Doliny Noteci - prezentacja gwiazdozbiorów w różnych porach roku - pokaz i praktyczne wyznaczenie azymutu z obserwacji Słońca.

Dodatkowymi atrakcjami podczas imprezy będą spacery Nordic Walking, spacery geocachingowe oraz pokazy pierwszej pomocy.
Udział w festiwalu jest bezpłatny.