Ostatnie pożegnanie Danuty Seredyńskiej

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, iż w dniu 23 kwietnia 2015 roku odeszła od Nas Doktor Danuta Seredyńska - Adiunkt w Katedrze Aksjologii Pedagogicznej i Metodologii Badań.

Danuta Seredyńska urodziła się w Bydgoszczy. W 1985 roku ukończyła Liceum Medyczne w Bydgoszczy, w roku 1999 w Instytucie Studiów Edukacyjnych Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy otrzymała tytuł licencjata w zakresie promocji zdrowia. Pracę magisterską, zatytułowaną Przygotowanie człowieka do egzystencji w obliczu zmienności losu jako problem edukacyjny, obroniła w 2001 roku. Studia doktoranckie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UKW ukończyła w 2006 roku. W tym samym roku uzyskała tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki broniąc, napisaną pod kierunkiem dr hab. Marii Kuchcińskiej, rozprawę doktorską zatytułowaną Uwarunkowania orientacji zdrowotnych dorosłych mieszkańców ziemskiego powiatu bydgoskiego. Rok 2006 to także czas, w którym, już jako adiunkt, rozpoczęła pracę w Instytucie Pedagogiki UKW.

Zainteresowania naukowe i publikacje dr Danuta Seredyńskiej koncentrowały się wokół dwóch zagadnień: zdrowie oraz starzenie się.

Doświadczenia w tych obszarach zdobywała:

• na gruncie dydaktycznym (prowadząc seminaria, konwersatoria, wykłady - nie tylko w uczelniach wyższych, ale także w placówkach edukacji ustawicznej),
  • na gruncie organizacyjnym (w ramach opiekuństwa nad działalnością Studenckich Kół Naukowych w UKW oraz członkostwa w Stowarzyszeniu Gerontologów Społecznych),
  • na gruncie naukowym na seminariach, konferencjach, kwerendach literatury- wzięła udział 15 konferencjach ( w tym w 6 międzynarodowych).

Doktor Danuta Seredyńska otrzymała za wyróżniające osiągnięcia naukowe zespołową nagrodę JM Rektora UKW.

Dorobek Pani doktor to:

• 3 monografie autorskie
  • 1 monografia pod redakcją
  • 4 rozdziały w książkach (1 po angielsku)
  • 25 artykułów (w tym 4 współautorskie, 6 w druku a 2 po angielsku)

Żegnamy wybitnego naukowca i przyjaciela