Publikacja o przyszłości humanistyki

Artykuł prof. Aleksandra Jankowskiego z Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych UKW „Kondycja polskich uniwersytetów oraz perspektywy nauk humanistycznych i społecznych” znalazł się w wydawnictwie „Rozmyślania nad humanistyką”, przygotowanym przez wydawnictwo UAM.

Książka jest pokłosiem debaty dotykającej problemu kryzysu humanistyki, która odbyła się w zeszłym roku w Warszawie z inicjatywy Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich. Jej uczestnicy rozmawiali o aktualnym stanie szkolnictwa wyższego w Polsce, perspektywach i zagrożeniach dla obecnych studentów i absolwentów. Prof. Aleksander Jankowski podejmuje w swoim artykule problem reformy szkolnictwa wyższego, negatywnych skutków systemu bolońskiego  oraz zwiększonej dostępności możliwości podjęcia studiów. W załączniku zamieszczamy artykuł prof. Jankowskiego.