Konferencja o przywiązaniu na UKW

Zapraszamy na I Ogólnopolską Konferencję o Przywiązaniu, której celem jest systematyczne podsumowanie badań nad przywiązaniem i bliskimi więziami, prowadzonych w Polsce. Konferencja skierowana jest do psychologów oraz przedstawicieli innych dyscyplin naukowych (socjologów, antropologów, pedagogów, przedstawicieli nauk medycznych, ekonomicznych i innych). Odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 29-30 października 2015 roku w pięknym budynku Copernicanum UKW (przy ul. M. Kopernika 1). Organizatorem konferencji jest Instytut Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Naszym długoterminowym celem jest rozpowszechnienie wyników polskich badań nad przywiązaniem w kraju oraz poza jego granicami. Mając to na uwadze planujemy dwa zbiory publikacji poświęcone przywiązaniu: jeden anglojęzyczny numer Polskiego Forum Psychologicznego z wybranymi artykułami, który zostanie przez nas upowszechniony w wersji elektronicznej za granicą, oraz polskojęzyczną monografię. Mamy również nadzieję, że uda nam się organizować tą konferencję cyklicznie.

Ponadto, celem konferencji jest integracja środowiska naukowców i praktyków zajmujących się przywiązaniem i więziami. W tym celu zorganizujemy dwa warsztaty przedkonferencyjne.

Pierwszy, "Video-feedback Intervention to promote Positive Parenting and Sensitive Discipline (VIPP-SD)" zapewni uczestnikom szkolenie w zakresie stosowania programu interwencji rodzinnej promującej zachowania rodzicielskie prowadzące do rozwoju ufności przywiązaniowej u dzieci. Program powstał w Holandii i jest stosowany z powodzeniem w wielu krajach na świecie. Udział w warsztacie zapewni uczestnikom:

  • uzyskanie certyfikatu udziału w szkoleniu (poziom 0);
  • możliwość odbycia 3 sesji z superwizorem (przez Skype) związaną z uzyskaniem certyfikatu stopnia pierwszego (poziom 1) uprawniającego do: stosowania programu w praktyce terapeutyczno-interwencyjnej i w badaniach naukowych; oraz
  • ukończenia stopnia drugiego (poziom 2) z rangą zaawansowanego szkoleniowca VIPP-SD.

Drugi warsztat, „Analizy moderacyjno-mediacyjne w badaniach relacji rodzinnych”, będzie miał charakter metodologiczny i zostanie poświęcony zastosowaniu analiz wielozmiennowych w badaniu przywiązania i bliskich więzi. Warsztat w sposób praktyczny wprowadzi w analizy moderacyjno-mediacyjne przy wykorzystaniu pakietów statystycznych typu SPSS oraz modelowania równań strukturalnych (na przykładzie darmowego programu R environment).

Czekamy na Państwa zgłoszenia:

  • wystąpień indywidualnych: referatów i plakatów.
  • sympozjów.

Termin przesyłania zgłoszeń czynnych upływa: 15 czerwca 2015 r.
Szczegółowe informacje są zamieszczone na stronie konferencji: www.konferencjaprzywiazanie.ukw.edu.pl. Adres korespondencyjny: przywiazanie@ukw.edu.pl.