Konkurs: Projekty mobilności ponadnarodowej

Departament Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, pełniący funkcję Instytucji Zarządzającej dla Programu Wiedza Edukacja Rozwój, ogłasza konkurs nr POWR.04.02.00-IZ.00-00-005/15 na realizację projektów mobilności ponadnarodowej ukierunkowanych na aktywizację zawodową osób młodych zagrożonych wykluczeniem społecznym w ramach Programu IdA, Działanie 4.2 Programy mobilności ponadnarodowej PO WER.
O dofinansowanie mogą ubiegać się:

• instytucje rynku pracy,
  • instytucje pomocy i integracji społecznej,
  • szkoły i placówki systemu oświaty,
  • uczelnie - przedsiębiorstwa,
  • partnerzy społeczni zgodnie z definicją przyjętą w PO WER,
  • organizacje pozarządowe,
  • podmioty ekonomii społecznej,
  • jednostki samorządu terytorialnego,
  • federacje lub związki organizacji pozarządowych i podmiotów ekonomii społecznej.

Programy mobilności ponadnarodowej ukierunkowane na aktywizację zawodową osób w wieku 18 – 35 lat, należących do grupy NEET (osoby niezatrudnione, nie uczestniczące w edukacji lub szkoleniu – ang. not in employment, education or training).
Projekty w ramach konkursu obejmują 4 fazy:

• rekrutacja uczestników,
  • przygotowanie (psychologiczne, językowe oraz kulturowe) uczestników do mobilności,
  • pobyt uczestników za granicą (staż/praktyka u zagranicznego pracodawcy),
  • działania o charakterze aktywizującym uczestników po powrocie do kraju.

Nabór wniosków jest planowany w terminie od 04.05.2015 do 30.06.2015.
Więcej informacji znajdą Państwo pod poniższym linkiem: www.funduszeeuropejskie.gov.pl.