Ekipa Młodego Nobla

Dołącz do ekipy Młodego Nobla i zrealizuj ze znajomymi jednodniowy projekt w szkole podstawowej lub gimnazjalnej z wybranej przez siebie tematyki. Młody Nobel to kampania edukacyjna, która ma na celu popularyzację nauki przedmiotów ścisłych wśród dzieci i młodzieży. W całej Polsce realizujemy projekty specjalistyczne, czyli jednodniowe tematyczne spotkania studentów-wolontariuszy z uczniami, podczas których studenci pokazują swoim młodszym kolegom, że nauka przedmiotów ścisłych może być fascynująca.

Tradycyjnie już uzupełnieniem akcji jest konkurs filmowy, w którym na młodych pasjonatów czekają atrakcyjne nagrody.
Tematy do wybory:

• pierwsza pomoc
  • kryminalistyka
  • matematyka
  • chemia
  • fizyka
  • biologia
  • fotografia
  • geografia

Jak zrealizować ten projekt w 10 krokach?
  1. Rejestrujesz się w internetowej bazie na www[=.projektor.org.pl
    (PAMIĘTAJ - program "PROJEKTOR - wolontariat studencki" kierowany jest do studentów, absolwentów - do 1 roku po ukończeniu studiów - oraz doktorantów).
  2. Znajdujesz jednego lub dwóch znajomych, z którymi chcesz realizować projekt.
  3. Wypełniasz i odsyłasz do Biura Programu Oświadczenie Wolontariusza. To samo robią Twoi znajomi z grupy. Oświadczenie wolontariusza jest dokumentem niezbędnym. Gwarantuje ubezpieczenie podczas realizacji Twojego projektu oraz określa podstawowe prawa i obowiązki każdego wolontariusza. Oświadczenie wypełnia się jednorazowo.
  4. Wspólnie opracowujcie pomysł na projekt edukacyjny.
  5. Proponujecie projekt w wybranej szkole. Szkołę możecie wyszukać w naszej bazie internetowej lub zaproponować placówkę, która jeszcze w niej nie figuruje. Jeśli szkoła wyrazi chęć współpracy możecie zaproponować jej udział w Programie. W tym celu skontaktujcie się ze swoim Regionalnym Koordynatorem- RKP Nina Woderska, n.woderska@projektor.org.pl
    PAMIĘTAJCIE - nasz program obejmuje jedynie szkoły w miejscowościach do 20 000 mieszkańców!
  6. Wybieracie lidera projektu. Lider projektu to osoba, która fizycznie (ze swojego konta w bazie) loguje projekt edukacyjny. Do obowiązków lidera należy: poprawna koordynacja oraz rozliczenie projektu, a także dokonywanie niezbędnych zakupów w panelu sklepu internetowego.
  7. Za pośrednictwem bazy zgłaszacie projekt do realizacji. W tym celu lider loguje się do bazy i dodaje nowy projekt. Wypełnia wszystkie obowiązkowe pola. Polem niezbędnym do zatwierdzenia projektu jest pole z jego opisem i zaznaczenie rodzaju projektu: MŁODY NOBEL
  8. Czekacie na zatwierdzenie projektu przez administratora.
  9. Realizujecie projekt w wybranej szkole.
  10. Rozliczacie projekt.

Więcej informacji udziela: RKP Nina Woderska