Koncerty: Filharmonia Pomorska

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z majowym repertuarem Filharmonii Pomorskiej. Specjalnie dla studentów UKW przygotowano promocyjne ceny biletów. Szczegółowe informacje o koncertach dostępne na stronie www.filharmonia.bydgoszcz.pl.

Koncert Dyplomantów Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, piątek, 8 maja 2015, godz. 19.00

• Verdi - Uwertura do opery Nabucco
  • Jakub Biskup, dyrygent
  • Szymanowski - I Koncert skrzypcowy op. 35
  • Maciej Jaroń, skrzypce
  • Gounod - Ô sainte médaille / Avant de quitter ces lieux- rec. i aria Walentego z II aktu opery Faust
  • Damian Wilma, baryton
  • Mozart - Koncert fortepianowy B-dur KV 595
  • Miyako Arishima, fortepian

Filharmonia zawsze życzliwa dla młodych utalentowanych ludzi, tym razem gościć będzie  wyróżnionych absolwentów  Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, którzy wystąpią na koncercie dyplomantów. Zwieńczeniem ich, notabene, 17-letniej edukacji będzie dyplom nadający tytuł magistra sztuki.

Bilety dla studentów UKW w cenie 10 zł.

„Perkusja i smyczki”, środa, 13 maja 2015, godz. 19.00

• Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis
  • José Maria Florêncio, dyrygent
  • Grupa perkusyjna Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej:
  • Mirosław Żyta, Sławomir Korpal - kierownik grupy
  • Wojciech Rybka, Grzegorz Sikorski, Yi Wangoraz Mateusz Krawczyk - student Akademii Muzycznej w Bydgoszczy· Zofia Karandyszowska, Pierre Langrand, Anna Wojtas, Kacper Scheffs, Bartosz Kowalski, Tomasz Młóciński - uczniowie bydgoskiej Szkoły Muzycznej

Usłyszymy:

• Georges Bizet / Rodion Szczedrin - Suita „Carmen”
  • Daniel Galay - „Desacuerdos"(prawykonanie światowe utworu izraelskiego kompozytora dedykowanego Capelli Bydgostiensis)
  • John Beck - Uwertura na zespół perkusyjny
  • Paul Desmond - Take Five
  • John Beck - Jazz Variants