Konferencja: International workshop

Międzynarodowa konferencja (international workshop). Przedsiębiorczy uniwersytet i jego rola w regionalnym modelu triple helix. Warszawa – białystok – 18-20.06.2015 r.

Organizatorzy:

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny
Uniwersytet w Białymstoku
Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

Pat ron at  objęli :

• Prezydent Miasta Białegostoku
  • Rektor Uniwersytetu w Białymstoku
  • Prorektor Uniwersytetu Warszawskiego

Cel:

Celem konferencji jest stworzenie interdyscyplinarnego forum prezentacji spostrzeżeń, osiągnięć

badawczych oraz przedsięwzięć praktycznych i doświadczeń w zakresie współpracy pomiędzy trzema sektorami – nauką, administracją i biznesem. Szczególna uwaga będzie zwrócona na rolę przedsiębiorczego uniwersytetu oraz parków naukowo-technologicznych w rozwoju regionu na tle modelu potrójnej spirali (Triple Helix).

Konfrontacja wiedzy akademickiej z doświadczeniami praktyków przyczyni się do wskazania dobrych praktyk oraz wypracowania wspólnych rozwiązań umożliwiających dalsze doskonalenie systemu współpracy międzysektorowej i edukacji na uczelniach wyższych, dzięki czemu rozwijane będą postawy przedsiębiorcze wśród pracowników i studentów.

Tematyka:

• Przedsiębiorczy uniwersytet: doświadczenia światowe
  • Idea przedsiębiorczego uniwersytetu a doświadczenia polskich uczelni
  • Rola współpracy uczelni i parków naukowo-technologicznych w rozwoju regionu
  • Obszary i sposoby współpracy uczelni z parkami naukowo-technologicznymi
  • Regionalne aspekty modelu Triple Helix
  • Przepływy wiedzy między aktorami w modelu Triple Helix
  • Udział władz regionu i miasta w modelu Triple Helix
  • Kreatywność kobiet na drodze do przedsiębiorczego uniwersytet

Udział w konferencji potwierdzili światowej klasy specjaliści m.in. ze Stanford University (USA), Münster University of Applied Sciences (DE), Tsinghua University, Beijing, Chiny, a także wybitne autorytety z Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej oraz Brazylii.

Językami konferencji będą język angielski i polski.

Rada Programowa:

-    Prof. dr hab. Tadeusz Truskolaski, Wydział Ekonomii i Zarządzania, Uniwersytet w Białymstoku – Przewodniczący Rady;

-    Prof. dr hab. Robert Ciborowski, Wydział Ekonomii i Zarządzania, Uniwersytet w Białymstoku;

-    Prof.  dr  hab.  Grzegorz  Gorzelak,  Centrum  Europejskich  Studiów  Regionalnych  i  Lokalnych

EUROREG, Uniwersytet Warszawski;

-    Prof. dr hab. Andrzej Jasiński, Wydział Zarządzania, Uniwersytet Warszawski;

-    Prof. dr hab. Piotr Niedzielski, Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług, Uniwersytet Szczeciński;

-    Prof. dr hab. Ewa Okoń-Horodyńska, Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej, Uniwersytet

Jagielloński;

-    Prof. dr hab. Andrzej Wiatrak, Wydział Zarządzania, Uniwersytet Warszawski

Komitet Organizacyjny:

-    Andrzej Jasiński – Uniwersytet Warszawski  – Przewodniczący Komitetu

-    Anna Daszuta-Zalewska – Dyrektor Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego

-    Milena Kulesza – Białostocki Park Naukowo-Technologiczny –Sekretarz Komitetu

-    Artur Piątkowski – Uniwersytet Warszawski

-    Kamil Waligóra – Uniwersytet w Białymstoku

Aktualności    oraz    wszelkie    informacje    dotyczące    konferencji     znajdują    się    na    stronie http://bpnt.bialystok.pl/konferencja-triple-helix

Kontakt:
Sekretarz Komitetu – Milena Kulesza, Białostocki Park Naukowo-Technologiczny