Praktyki dla tłumaczy w firmie SDL

W obecnym roku akademickim Instytut Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej UKW stawia na współpracę z międzynarodową firmą tłumaczeniową SDL z siedzibą w Bydgoszczy. Współpraca ta wiąże się z możliwością odbycia trzytygodniowych praktyk tłumaczeniowych w firmie przez wyróżniających się studentów, którzy z tłumaczeniem wiążą swoją przyszłość.

W praktykach od początku roku akademickiego 2014/2015 wzięło udział ponad dwudziestu studentów Instytutu ze specjalności takich jak filologia angielska, lingwistyka stosowana angielsko-rosyjska oraz lingwistyka stosowana angielsko-niemiecka.

Praktyki adresowane są w szczególności do studentów dziennych drugiego stopnia. Dlatego warto kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia na jednej z oferowanych przez Instytut specjalności!

Jest to doskonała okazja na sprawdzenie swoich predyspozycji i umiejętności tłumaczeniowych pod okiem grupy profesjonalnych tłumaczy-opiekunów jeszcze w trakcie trwania studiów dziennych na Wydziale Humanistycznym UKW.

Koordynatorem praktyk organizowanych przez firmę SDL oraz Instytut Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej UKW jest dr Michał Borodo.