Wykład: Jak przekształcić marzenia w rzeczywistość?

„Jestem ekspertem. Jestem niezależny. Ludzie mi ufają i doceniają mój profesjonalizm. Moja praca ma sens! Mam wspaniałego szefa, który z chęcią inwestuje w mój rozwój i hojnie mnie wynagradza (…)”.
Utopia? Skądże! To może być opis Twojej przyszłej sytuacji zawodowej! Nie wierzysz? Pomożemy Ci zrobić pierwszy krok ku zmianie sposobu myślenia.

Katedra Pedagogiki Pracy i Andragogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz Koło Naukowe Doradców Zawodowych i Personalnych zapraszają na drugie z cyklu Doświadczalnia sukcesu spotkanie p.t. „Możesz WSZYSTKO! Jak przekształcić każde marzenie w rzeczywistość”, które będzie mieć miejsce dnia 19 maja (wtorek) w Auli Atrium (s. 17, główny kampus UKW przy ulicy J. K. Chodkiewicza). Start – godzina 12.45. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Marcin Cikorski - przedsiębiorca, menadżer i podróżnik. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.

Sylwetka Prelegenta:

Marcin A. Cikorski

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Od dziewięciu lat związany z Business Centre Club, najbardziej prestiżową organizacją biznesową. W latach 2006 - 2008 pełnił funkcję Przewodniczącego BSF Business Centre Club, obecnie zasiada w Konwencie Seniorów SFBCC. Od dwóch lat związany z Konfederacją Lewiatan, skupiającą ponad 3900 firm zatrudniających w sumie ponad 900 tys. osób, będącą członkiem Komisji Trójstronnej ds. Społeczno-Gospodarczych.

Od roku 2013, Koordynator ds. Zarządzania Kliniki Uzdrowiskowej „Pod Tężniami” im. Jana Pawła II, jednej z największych i najnowocześniejszych w Europie prywatnych Klinik Uzdrowiskowych, zatrudniającej ponad 200 osób, do której trafiają Klienci z 19 krajów świata. W latach 2009-2013 Dyrektor Operacyjny DOR-MED, branża medyczna, firmy działającej w 7 województwach, docierającej do 34 lokalizacji.

W latach 2008-2010 właściciel MCG Management, zajmującej się kreowaniem wizerunku firm i instytucji poprzez narzędzia komunikacji marketingowej. W latach 2006 – 2008 zasiadał w zarządzie spółki informatycznej OGP Polska Sp. z o.o., jako Wiceprezes, a następnie Prezes Zarządu. Członek i przewodniczący lóż ekspertów programów wspierających przedsiębiorczość. Uczestnik debat z wybitnymi przedsiębiorcami, politykami, profesorami, dziennikarzami.

Prowadził wykłady i szkolenia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Politechnice Lubelskiej, Wyższej Szkole Informatyki w Łodzi, Uniwersytecie Technologiczno - Przyrodniczym w Bydgoszczy, Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, Uniwersytecie Opolskim, Uniwersytecie Ekonomicznych we Wrocławiu, Wyższej Szkole Bankowej, Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej, Politechnice Krakowskiej. Uczestnik misji gospodarczych promujących Polską Medycynę (turystyka medyczna) w Niemczech, Rosji, Szwecji, Danii. Zapalony podróżnik, członek National Geographic Society, Hospitality Club, CouchSurfing.

Marcin Cikorski – przedsiębiorca i menedżer

Marcin Cikorski współpracował w ostatnim czasie zarówno z MSP, jak też z dużymi spółkami akcyjnymi i instytucjami.
Podczas swojej działalności, został nagrodzony przez takie osobistości jak: prof. dr hab. Jan D. Antoszkiewicz, Kierownik Zakładu Przedsiębiorczości Szkoły Głównej Handlowej, Dariusz Jacek Bachalski, Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Przedsiębiorczości, Marek Goliszewski, Prezes Business Centre Club, prof. dr hab. Ryszard Borowiecki, Rektor Akademii Ekonomicznej w Krakowie, prof. dr hab. Florian Kuźnik, Rektor Akademii Ekonomicznej w Katowicach, prof zw. dr hab. Andrzej K. Koźmiński, Rektor Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego, Wojciech Frysztak, Prezes WA-PRO, Mirosław Marek, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Maciej Flemming, Prezes Zarządu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A., Tadeusz Bąk, Dyrektor Wydawnictwa Difin, Maciej Jaglarz, Prezes Szkoły Języków Obcych Profi Lingua, Mirosław Cielemęcki, Kierownik Działu Biznes, Ludzie, Pieniądze Tygodnika Wprost, Witold Walecki, Dyrektor Finansowy, Członek Zarządu Media Tak, Artur Zawisza, Przewodniczący Sejmowej Komisji Gospodarki, prof. dr hab. Łukasz Sułkowski, Prorektor Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi, Dariusz Kołtko, Dyrektor Marketingu o2.pl Sp. z o.o, dr Jerzy Lech Czarnota, Sekretarz Generalny Zarządu Głównego TNOiK

Marcin Cikorski – podróżnik

Członek National Geographic Society, Hospitality Club, CouchSurfing. Odwiedził dotychczas 46 państw, na 4 kontynentach. Do najciekawszych wypraw należy zaliczyć wyprawę do Azji Południowo - Wschodniej (Malezja, Singapur, Tajlandia), wyprawę North Africa Expedition 2010 ze zdobyciem najwyższego szczytu Afryki północnej, Jebel Toubkal oraz samotną wyprawę autostopem dookoła Europy, obejmującą 8000 kilometrów połączoną z trekkingiem na wulkan Etna. W roku 2012 przebył lądem ponad 8000km w Ameryce Południowej: Brazylia, Paragwaj, Boliwia, Argentyna. W roku 2013 przebył lądem Indie oraz Nepal. W 2014 przemierzył lądem 7000 km w Chinach.