Rekrutacja: Letni Uniwersytet Dyplomacji

Wszystkich studentów, którzy wiążą swoją przyszłość z dyplomacją, służbą cywilną lub pracą w instytucjach publicznych zapraszamy do udziału w drugiej edycji Letniego Uniwersytetu Dyplomacji. Tegoroczna edycja ma wymiar międzynarodowy – dzięki współpracy bilateralnej między Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Uniwersytetem Pannon w Veszprém, nagrodzonej przez Komisję „Węgiersko-Polskiego Programu Współpracy Pozarządowej” działającą przy Ambasadzie Węgier w Warszawie.

Letni Uniwersytet Dyplomacji to projekt organizowany przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Pannon w Veszprém oraz Polski Instytut Dyplomacji im. I. J. Paderewskiego. Obejmuje cykl wykładów i warsztatów w języku angielskim, podczas których uczestnicy poznają zagadnienia z zakresu dyplomacji ekonomicznej, bezpieczeństwa międzynarodowego oraz protokołu dyplomatycznego i koncepcji idealnego dyplomaty. Program Letniego Uniwersytetu Dyplomacji został przygotowany w taki sposób, aby łączyć teorię z praktyką. Wykładom i warsztatom towarzyszą spotkania z dyplomatami, a szkolenie kończy uroczysta kolacja, podczas której w praktyczny sposób przedstawione zostaną zasady dyplomatycznego savoir-vivre’u. Zajęcia przeprowadzą wykładowcy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz Polskiego Instytutu Dyplomacji, który jest jednostką uprawnioną przez Ministra Spraw Zagranicznych do kształcenia i doskonalenia umiejętności zawodowych członków polskiej służby zagranicznej.

Letni Uniwersytet Dyplomacji oferuje uczestnikom wyjątkową możliwość poznania kulis pracy służb dyplomatycznych oraz zrobienia pierwszego kroku w kierunku przyszłej kariery zawodowej. Udział w szkoleniu kończy się uzyskaniem Certyfikatu Letniego Uniwersytetu Dyplomacji.

Oferta Letniego Uniwersytetu Dyplomacji skierowana jest do polskiej i węgierskiej młodzieży studiującej w kraju lub za granicą (w sumie 25 osób) oraz młodzieży polonijnej. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają materiały szkoleniowe, zakwaterowanie w akademikach Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz pełne wyżywienie.

Rekrutacja odbywa się na podstawie przesłanego formularza zgłoszeniowego wraz z esejem w języku angielskim na temat: Role of diplomacy in creating the image of the state do dnia 31 maja 2015 r. na adres: dyplomacja@ukw.edu.pl

Organizatorzy:

• Biuro projektu - Biuro Współpracy Międzynarodowej UKW
  • Opieka merytoryczna - Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą UKW, prof. dr hab. Sławomir Kaczmarek
  • Koordynator projektu - dr Izabela Kapsa

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.dyplomacja.ukw.edu.pl