Teatr Polski: Akcja Bilet za 250 groszy

Zapraszamy studentów UKW do udziału w ogólnopolskiej „Bilet za 250 groszy” umożliwiającej zakup biletu każdemu za 250 groszy. Jest to główne wydarzenie obchodów 250-lecia Teatru Publicznego w Polsce.

Akcja skierowana jest zarówno do sympatyków sztuki teatralnej oraz do osób, które do tej pory nie interesowały się teatrem. Celem projektu jest pokazanie roli, jaką we współczesnym życiu społecznym odgrywa teatr jako miejsce refleksji, dyskusji i wymiany poglądów. Wszystkie spektakle będzie można zobaczyć 23 maja - w dzień, który stanie się Dniem Teatru Publicznego.

W ramach wydarzenia, Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na spektakl „Murzyni” Jeana Geneta 23.05.2015 r. o godz. 19.00, w reżyserii Igi Gańczarczyk. Jest to jedna z najnowszych premier w repertuarze Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Spektakl staje się próbą odpowiedzi na prowokacyjnie postawione przez autora sztuki pytania: Ale co to znaczy Czarny? I w ogóle, jakiego to jest koloru?

W sztuce występują aktorki bydgoskiej sceny: Beata Bandurska, Marta Malikowska, Martyna Peszko, Sonia Roszczuk, Małgorzata Witkowska, Anita Sokołowska, Małgorzata Trofimiuk, Fatima Daffe, Elodi Ndoloka Mbezi.

Szczegółowe informacje o spektaklu „ Murzyni” dostępne na stronie internetowej www.teatrpolski.pl. Bilety można zarezerwować i zakupić od 12 maja 2015 r. w kasie Teatru Polskiego. ( jedna osoba może zakupić najwyżej 5 biletów).