Pakt dla Nauki

Zachęcamy do zapoznania się z treścią Paktu dla Nauki. Pod koniec kwietnia 2015 r. opublikowalny został „Pakt dla nauki”, który jest wynikiem prac zespołu ludzi - w większości - młodego i średniego pokolenia, którzy z inicjatywy ruchu społecznego Obywateli Nauki postanowili stworzyć kompleksowy zestaw propozycji dotyczących postulowanych kierunków zmian w nauce i szkolnictwie wyższym w Polsce.

29 kwietnia „Pakt dla nauki” przekazano kierownictwu MNiSW, w tym minister Lenie Kolarskiej-Bobińskiej, marszałkowi Radosławowi Sikorskiemu oraz ministrowi Jackowi Michałowskiemu w Kancelarii Prezydenta RP. Władze życzliwie przyjęły powstanie tego dokumentu i zadeklarowały wsparcie debaty publicznej nad zawartymi tam tezami.

Zapraszamy do lektury: obywatelenauki.pl

Inicjatorzy Paktu liczą, że tezy zawarte w Pakcie staną się bodźcem do ożywionej debaty publicznej nad przyszłością nauki i szkolnictwa wyższego w Polsce. Zachęcają również do nadsyłania wszelkich merytorycznych uwag dotyczących postulatów zawartych w Pakcie (kontakt@obywatelenauki.pl ).