Program POWER Systemy antyplagiatowe

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER), Działanie 3.4 , Zarządzanie w instytucjach szkolnictwa wyższego. Nabór wniosków  w terminie od 22 czerwca do 22 lipca 2015 r.

W ramach konkursu dofinansowanie mogą uzyskać projekty zakładające tworzenie albo modyfikację funkcjonującego w jednostce objętej wsparciem systemu antyplagiatowego lub zakup licencji systemu antyplagiatowego, a także opracowanie oraz wdrożenie precyzyjnych procedur antyplagiatowych zgodnych z obowiązującym prawem.

Wdrożenie systemu antyplagiatowego może przebiegać wyłącznie w dwóch odrębnych procesach:

• tworzenia systemu antyplagiatowego mającego status open-source,
  • modyfikacji funkcjonującego w jednostce objętej wsparciem systemu antyplagiatowego lub zakup licencji systemu antyplagiatowego.

Systemy antyplagiatowe muszą współpracować z innymi bazami repozytoryjnymi.

Projekt może trwać maksymalnie 3 lata.

Projekt ma zakładać realizację działań upowszechniających procedury antyplagiatowe oraz ich funkcję wśród studentów, pracowników naukowych oraz pracowników administracji, w tym przeprowadzenie szkoleń dla potencjalnych użytkowników programu.

W końcowej fazie projektu należy założyć realizację zewnętrznego audytu skuteczności działań podjętych w trakcie projektu, w tym dokumentów regulujących politykę antyplagiatową na uczelni.

Zachęcamy wszystkich pracowników poszczególnych wydziałów UKW do przedstawienia propozycji realizacji projektu w ramach ogłoszonego konkursu.

Osoby zainteresowane podjęciem działań w zakresie objętym konkursem proszone są o kontakt z Biurem Funduszy Europejskich i Współpracy z Regionem UKW.

kontakt: e-mail: fundusze@ukw.edu.pl, tel. 52 34 19 199.