Erasmus+: Spotkanie projektowe

Katedra Pedagogiki Opiekuńczej i Profilaktyki Społecznej UKW jest jednym z partnerów w projekcie Development of the empowerment of educators and beneficiaries in the field of youth at risk and social exclusion (Rozwój upodmiotowienia wychowawców i beneficjentów w obszarze młodzieży zagrożonej i wykluczenia społecznego) w ramach programu Erasmus +.

W opracowanie nowego projektu zaangażowali się członkowie sieci Educ-Europe. Obecnie Educ-Europe stanowią następujące organizacje: Fundacja d’Auteuil z Paryża (Francja); Haute Ecole de Bruxelles (Belgia); Karel de Grote University (Belgia); Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (Polska); CRIPS- Asociatia Cebtrul de Resurse si Informare pentru Professiuni Sociale (Rumunia); INFA-Institut National de Formation et de l’Application (Francja); Fondation Amigo, Hiszpania; CNOS-Centro Nationale Opere Salesiane (SCS) (Włochy).

Z ramienia UKW projektem kieruje pracownik naszej Katedry Pedagogiki Opiekuńczej i Profilaktyki Społecznej dr Jolanta Jarczyńska. W dniach 18-22 maja 2015 roku Uniwersytet Kazimierza Wielkiego będzie gościł przedstawicieli 2 grup roboczych.

Więcej o projekcie na stronie Katedry.